czwartek, 16 sierpnia 2012

Pielgrzymka na świętą górę Zjawlinnja 2012 r.


15 sierpnia w dniu w Wniebowstąpienia Maryi Panny (za kalendarzem gregoriańskim) wierni Kościoła Greckokatolickiego z Podkarpacia pielgrzymowali na Górę Zjawlinnja niedaleko Fredropola. O 6.00 rano, jak co roku, wyruszyła piesza pielgrzymka z Archikatedry św. Jana Chrzciciela. Wierni zgromadzili się u podnóża Świętej Góry, gdzie o godzinie 10.00 rozpoczęła się Droga Krzyżowa, której przewodniczyli ks. Mitrat Eugeniusz Popowicz, proboszcz Archikatedry św. Jana w Przemyślu.

Po dotarciu na Górę rozpoczęła się Boska Liturgia, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Bogdan Kruba, dziekan przemyskiego dekanatu, Proboszcz i Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Bramy Miłosierdzia w Jarosławiu. Na zakończenie Boskiej Liturgii ks. Mitrat Eugeniusz Popowicz podziękował zebranym kapłanom, ks. Pawłowi Potocznemu oraz ks. Włodzimierzowi Krasuckiemu za posługę w sakramencie pokuty i pojednania, ks. Bogdanowi za wygłoszone słowo Boże i przewodniczenie uroczystościom na świętej Górze.

Na zakończenie wspólnej modlitwy poświęcono wodę w Kapliczce, z której wypływa źródło, a następnie ks. Bogdan poświęcił krzyże, które wierni przynieśli ze sobą.

za:www.cerkiew.net

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz