środa, 16 stycznia 2013

Rok Wiary 2012-2013 w UCGK


Rok Wiary w UCGK obchodzony jest pod hasłem „Jeden Bóg, jedna wiara, jeden chrzest” i jest przygotowaniem do obchodów uroczystości jubileuszu 1025 - lecia Chrztu Rusi-Ukrainy. 
 Patriarcha Swiatosław 14 października, w dzień Święta Opieki Przenajświętszej Bogurodzicy, podczas uroczystej Boskiej Liturgii w soborze Św. Sofii w Rzymie ogłosił uroczyste otwarcie Roku Wiary w UCGK.

„Symbolicznym aktem błogosławienia tego odnowionego soboru Świętej Sofii, tutaj w Wiecznym Mieście Rzymie, odpowiednio do postanowień Synodu Biskupów naszej Cerkwi, powołując się na apel Papieża Benedykta XVI, pragnę uroczyście otworzyć także i w naszej Cerkwi Rok Wiary” – powiedział Patriarcha Swiatosław Zwierzchnik UCGK.
W kontekście Roku wiary, Głowa UCGK, przypomniał słowa Papieża Benedykta XVI o tym, że zadaniem tego okresu jest pokazanie światu piękno oraz prawdę naszej wiary.
„Piękno Bożej mądrości, które promienieje przez piękno soboru, pokazuje nam piękno oraz prawdziwość wiary chrześcijańskiej” – Patriarcha Swiatosław zwracając się do wiernych w Soborze Św. Sofii w Rzymie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz