wtorek, 22 maja 2012

Wszechukraińska pielgrzymka do Zarwanicy

Wszechukraińska i młodzieżowa pielgrzymka z Ukrainy i z całego świata do Duchowego Centrum Maryjnego w Zarwanicy odbędzie się w dniach 14-15 lipca. Do końca jesieni do Zarwanicy będą pielgrzymować nie tylko tradycyjne pielgrzymki diecezjalne, ale co roku w pielgrzymkach biorą udział różne wspólnoty i grupy zawodowe. Tegoroczną pielgrzymkę Wszechukraińską i młodzieżową witać będzie Patriarcha Ukraińskiej Cerkwi Greckokatolickiej Wielce Błogosławiony Swiatosław (Szewczuk), Synod Biskupów UCGK, a także goście z zagranicy.
Znane są terminy diecezjalnych pielgrzymek. 20 maja pielgrzymowała Archidiecezja Iwano-Frankowska. Pielgrzymka Archidiecezji Kijowskiej i Lwowskiej, Diecezji Buczackiej i Samborsko-Drohobyckiej, pielgrzymki Egzarchatów Odessko-Krymskiego, Doniecko-Charkowskiego i Łuckiego odbędą się jednocześnie z Wszechukraińską. Wierni z Diecezji Kołomyjsko-Czerniowieckiej będą pielgrzymować 28 sierpnia, Diecezji Mukaczewskiej – 1 września i Diecezji Sokalsko-Żołkiewskiej – 22 września.

Zaś 30 sierpnia odbędzie się piesza pielgrzymka „Śladami Patriarcha Josypa”, który narodził się we wsi Zazdrist` i od dzieciństwa na pieszo chodził z rodziną do Zarwanicy.

Zarwanica przyjmuje pielgrzymów przez cały rok.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz