wtorek, 26 czerwca 2012

Ukraina: Rozpoczęto prace nad filmem o cudownym miejscu w Hlynianach


„My jesteśmy Cerkwią przez Boga kochaną i obdarowaną niezliczonymi znakami i łaskami nadprzyrodzonego charakteru. Aby w tym się utwierdzić, wystarczy, jeśli spojrzymy tylko na zachodnią Ukrainę, zainteresować się i popatrzeć na wielką liczbę cudownych miejsc, w których Bóg w szczególny sposób przemawia do ludzi. Bóg mówi w takich miejscach językiem miłości, językiem uzdrowień fizycznych i duchowych. To nie tylko piękne słowa. Potwierdzeniem tego jest nasze miasteczko Hlyniany” – opowiada administrator miejscowej parafii greckokatolickiej, ks. Andrij Łukaczyk. 

Ks. Andrij jest inicjatorem idei stworzenia filmu dokumentalnego o Hlynianach, o cudownej ikonie Ukrzyżowania Chrystusa i o wielu ciekawych wydarzeniach i zjawiskach powiązanych z tym miejscem.


Już od kilku miesięcy trwają prace nad filmem o Hlynianach, a głównie o wielkich łaskach, które ludzie otrzymali przed ikoną Chrystusowego Ukrzyżowania, o jego cudownym odnowieniu. W powstanie filmu dołączone będą dokumentowane fakty historyczne i wydarzenia, świadectwa ludzi, które pomogą odkryć chrześcijańskie prawdy wiary i działania Boże w życiu ludzi czasów przeszłych i obecnych.

„Opracowując dokumenty, obcować z żywymi świadkami, przeglądając setki opisów uzdrowień ostatnich czasów u Hlynianach, odkrywam wielką duchową skarbnicę i jej bogactwo w naszej Cerkiw. Odkrywam dziesiątki niezaprzeczonych argumentów chrześcijańskich dla szukających Boga ludzi, i tych którzy mają wątpliwości w wierze. Odkrywam Boga w świecie i w Cerkwi. To zawdzięczam Hlynianam. Również to stawia wymóg i obowiązek o tym opowiedzieć do najszerszego koła ludzi. I dlatego rozpoczęto pracę nad powstaniem tego filmu.” – opowiada producent filmu dokumentalnego, ks. Oleh Łuka. Jego zdaniem „Zrobić film o Hlynianach – to jak pomnożenie ewangelicznych talentów, a nie ich zakopywanie. Jeśli tylko jednej osobie do serca zapadnie jakaś fabuła z filmu i ona pełna ufności skorzysta duchowo z tego cudownego miejsca, to będę twierdził, że praca nad filmem nie była na marne. ”

W pracach nad powstaniem filmu pracują fachowcy z dziedziny kinematografii, min. Piotr Diduła, znany publicysta i współczesny kinematograf. Film skierowany do szerokiego koła odbiorców, nie zależnie od konfesji i przekonań osobistych.www.hlynyany.org

za:www.grekokatolicy.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz