piątek, 22 marca 2013

Konferencja poświęcona programowi „Żywa parafia”
W Przemyślu, 21 marca, odbyła się konferencja w ramach programu „Żywa parafia” pod hasłem: Parafia- miejscem spotkania z żywym Chrystusem. Ponad czterdziestu uczestników zebrało się w sali parafialnej Soboru Przemyskiego Świętego Jana Chrzciciela. Wśród obecnych byli księża z południowych dekanatów Archidiecezji Przemysko– Warszawskiej (Przemyskiego, Krakowsko-Krynickiego i Sanockiego). Nie zabrakło również wiernych z parafii zaproszonych przez swoich proboszczów.


 Konferencji przewodniczył Metropolita Przemysko-Warszawski Arcybiskup Jan Martyniak, który zwracając się do obecnych zwrócił szczególną uwagę na modlitwę, duchowość oraz życie liturgiczne w parafii. Ksiądz Mitrat Eugeniusz Popowicz-koordynator, odpowiedzialny za wprowadzenie strategii Rozwoju UCGK w Archidiecezji Przemysko-Warszawskiej, zapoznał obecnych z punktami programu „Żywa parafia” oraz przedstawił w statystyce stan naszej Archidiecezji. Ów stan zestawił ze statystyką innych diecezji UCGK.
Głównym zadaniem przybyłych na konferencję była wspólna dyskusja oraz sposoby, metody wprowadzenia w życie programu „Żywa parafia” w parafialnych wspólnotach.

foto: ks. B. Stepan


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz